Twitter Facebook Arasında Fark Kalmayacak

Standard

Hemen hemen 15-30 yaş grubunun istisnasız her gün Facebook ve Twitter giriş yaptıkları anketler sonucunda ortaya çıkmıştır.Gündelik hayatımızda facebook ve twitter çok önemli noktadır. Yaptığımız her türlü oluşumu anında sosyal medya bildirmek alışkanlık haline geldi bizlerde.

Twitter artık facebook gibi olacak Twitter , blog’unda yaptığı duyuruda , yeni profil tasarımını aktif edildiğiniz ve zamanla kademeli olarak sunulmaya başlanacağını açıkladı.

Twitter yeni tasarım yapması güncellemesi bana göre çok harika yani insan her gün gördüğü tasarımdan ister istemez sıkılabiliyor ama şöyle bir şey söz konusu twitter yeni tasarımı facebook çok benzemekte ve buda çok eleştiriye davet çıkarmaktadır. Twitter kullanıcılarını kim olduğunu daha iyi ifade etmeye yarayacak bu tasarım.

Twitter yeni tasarımı sağ tarafta gördüğünüz gibi olacak.twitter-facebooka-fark-kalmayacak

Facebook ve Twitter artık şaşırtıcı derecede birbirine benziyor; en azından üst bölümleri. Her ikisi de dev bir arka plan fotoğrafına, hemen sol altında da profil fotoğrafına sahip. Google+ da bu tasarımı kullanıyor.

Profil sayfalarındaki benzerliğe rağmen, Twitter hala Twitter; tweet’ler ortadaki sütundan akıyor ve yeni tasarımla birlikte en iyi tweet’ler ve filtrelenmiş tweet’ler gibi birkaç yeni özelliğe de sahip oldu.

Twitter

Twitter sosyal medyada 140 kareterden oluşan tweetler atmak kısa mesajların gönderildiği ve başkaları tarafından takip edildiniz başkaları tarafından tweetlerin okunduğu küçük blog servisidir twitter.Twitter kullanımı çok basittir. #twitter

Facebook

Facebook; Her türlü kesime hitap eden insanların arkadaşlarıyla , dostlarıyla ve akrabalarıyla hızlı iletişim kurmayı , fotoğraf , dosya ve belge paylaşımına izin veren sosyal paylaşım sitesidir. 4 şubat 2004 tarihinden Harvard üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.

Ukose.Com üzerinden teknoloji haberlerimiz takip edebilirsiniz.